Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

"Роснєфть" купує чотири німецькі нафтопереробні заводи

"Роснєфть" купує чотири німецькі нафтопереробні заводи

PDFДрукE-mail

"Роснєфть" веде переговори про покупку 50% акцій німецької Ruhr Oel GmbH"Роснєфть" веде переговори про покупку 50% акцій німецької Ruhr Oel GmbH, пише The Wall Street Journal з посиланням на джерело.

Переговори російська компанія веде з венесуельською держкомпанією Petroleos de Venezuela SA. Інші 50% Ruhr Oel GmbH належать британській BP. Спочатку половина компанії оцінювалася в 2 млрд доларів. Проте низький прибуток, наявність великої кількості вільних потужностей в галузі і падаючий попит серйозно понизили ціну. Газета також відзначає, що BP може заблокувати операцію, якщо "Роснєфть" не піде на поступки з питання видобутку нафти в Північному Льодовитому океані. По суті, BP мала право відмовити російській компанії в покупці, як це вже відбулося у 2003 році. Щоб цього не трапилося, "Роснєфть" запропонувала нафтовому гіганту почати пошуки нафти в Північному Льодовитому океані.

Агентство "Інтерфакс" відзначає, що йдеться про Східно-Приновоземельські ділянки, розташовані на шельфі Карського моря в районі острова Нова Земля. Заявки на геологічне вивчення цих ділянок "Роснєфть" подала в Роснєдра весною цього року.

Подібного роду угода - серйозна демонстрація довіри до BP, репутація якої була підірвана після аварії в Мексиканській затоці. Після цієї аварії дуже багато аналітиків припускали, що всі держкомпанії Росії, Африки і Близького Сходу не захочуть більше співробітничати з BP.

BP і "Роснєфть" тісно співробітничають. Під час розміщення російської компанії в Лондоні в 2006 році BP купила акції "Роснєфті" на 1 млрд доларів. Крім того, компанії співробітничають у сфері пошуку і розробки нафтових родовищ на Сахаліні. Ще в 2006 році була підписана угода про партнерство в розробці родовищ в Арктиці.

Ruhr Oel - спільне підприємство венесуельської компанії і BP. Створене в 1983 році. СП має долі в цілому ряду німецьких оброблювальних заводів, таких як Bayern Oil, Gelsenkirchen, MiR Karlsruhe і PCK Schwedt. На них доводиться близько чверті всіх нафтопереробних потужностей країни.

© 2023 - Економічні новини
   
| П'ятниця, 03. Лютого 2023 || Економічні новини |